Amazonki

Sklep dla Amazonek to unikalne miejsce, gdzie kobiety po mastektomii mogą znaleźć niezbędne protezy piersi oraz wszelkiego rodzaju bieliznę. Jest to niezwykle istotna kwestia dla równowagi psychicznej oraz uczucia komfortu i zadowolenia z własnego ciała.

Protezy piersi – jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, kształtów oraz struktur protez piersi. W pierwszym etapie warto zaopatrzyć się w protezę pooperacyjną, która jest niezwykle pomocna podczas procesu gojenia się ran oraz odpoczynku po zabiegu. Jest ona lekka oraz delikatna dla skóry, nie podrażnia jej. Stosowana jest przed dobraniem silikonowej protezy piersi. W doborze właściwej protezy niezwykle istotny jest codzienny komfort. Powinna ona w jak największym stopniu przypominać naturalną pierś, być miękka oraz idealnie imitować zachowanie piersi podczas ruchu. Proteza musi zostać właściwie dobrana do symetrii i wyglądu całego ciała. Powinna być higieniczna oraz delikatna. Na rynku obecne są także protezy piersi do pływania, które zapewniają symetryczną sylwetkę w stroju kąpielowym. Specjalnie dostosowana struktura pozwala na swobodny przepływ wody oraz redukcję ssania.

Wybór materiału – dlaczego jest tak ważny?

Odpowiedni materiał jest niezwykle istotny dla uczucia komfortu oraz dla skóry. Sztuczne materiały mogą powodować bowiem nadmierną potliwość, oparzenia oraz liczne otarcia. Bielizna dla Amazonek oraz protezy muszą zostać wykonane z najwyżej jakości materiałów. Oferta jest bardzo szeroka.