Jaki ekspres do kawy jest najprostszy w obsłudze?

Aby cieszyć się wyśmienitym smakiem kawy, nie trzeba posiadać umiejętności baristy. Teraz wystarczy do tego dobry ekspres! Sprawdź, jakie rodzaje ekspresów kawowych są dziecinnie proste w obsłudze.

Łatwy w obsłudze ekspres – czyli jaki?

Nie wszystkie rodzaje ekspresów dostępnych obecnie w sprzedaży pozwalają na błyskawiczne i łatwe przyrządzenie kawy. Czym dokładnie powinno cechować się proste w obsłudze urządzenie?

Przede wszystkim ekspres powinien pozwalać na przyrządzenie kawy przez naciśnięcie przycisku lub opcji na ekranie dotykowym. Również istotne są dodatkowe funkcje zależnie od typu ekspresu – młynek do kawy, system mleczny. Ponadto ekspres powinien oferować automatyczne czyszczenie, by jego konserwacja nie była czasochłonna, a kawa zawsze była smaczna.

Rodzaje prostych w obsłudze ekspresów kawowych

Przyrządzenie pysznej kawy nie musi być trudne. Jaki ekspres do kawy kupić, by korzystać z niego komfortowo?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagą na automatyczne ekspresy ciśnieniowe, które są używane również w kawiarniach, restauracjach. To urządzenia, które wyposażone są w młynki i systemy mleczne, a dzięki czytelnym ekranom pozwalają na łatwy wybór konkretnego rodzaju kawy. Trzeba też umieścić w środku ziarna, dolać wodę i mleko. Resztą zajmie się urządzenie.

Proste w obsłudze są także ekspresy kapsułkowe na przykład ekspresy CoffeeON, jednak są one dość drogie w użytkowaniu, ponieważ do zaparzenia jednej kawy potrzebna jest jedna kapsułka. Aby przyrządzić napar, trzeba tylko dolać do pojemnika wodę i umieścić kapsułkę w urządzeniu, a potem nacisnąć przycisk.