Porady prawne przez telefon. Jak z nich skorzystać?

Potrzebujesz pomocy prawnika? Teraz, w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, z usług prawnych można skorzystać również bez wychodzenia z domu. Jedną z dostępnych form obsługi jest poradnictwo prawne przez telefon. Jak z niej skorzystać?

Telefoniczne porady prawne – kiedy warto?

Odpowiedzi na ważne pytania w dziedzinie prawa można poszukiwać we własnym zakresie. Gdy jednak ważne jest otrzymanie precyzyjnej, zgodnej z literą prawa odpowiedzi, która ma znaczenie również dla naszego życia, warto udać się do specjalisty.

Obecnie, gdy korona wirus spowodował zamknięcie wielu biznesów, także kancelarie prawne ograniczają swoją działalność stacjonarną. Zamiast niej udostępniają klientom porady prawne na odległość, między innymi telefonicznie.

Porady prawne przez skype można otrzymać w różnych dziedzinach:
– prawo cywilne
– prawo rodzinne i opiekuńcze
– prawo spadkowe
– prawo karne
– prawo pracy
– prawo gospodarcze

Prawnik na telefon – jak skorzystać z oferty?

Aby otrzymać porady prawne przez telefon, należy w pierwszej kolejności wybrać kancelarię, która świadczy tego typu usługi dla klientów. Obecnie można bardzo łatwo znaleźć je online. W następnej kolejności należy skontaktować się z kancelarią, aby otrzymać wycenę usługi – można zrobić to przez wiadomość e-mail. Po wpłaceniu kwoty za konsultację prawną i odnotowaniu jej wpływu na konto przez kancelarię możliwa jest rozmowa.

Warto wskazać, że kancelarie oferują nie tylko rozmowy telefoniczne – dostępny jest także prawnik przez Skype, czyli przez popularny komunikator internetowy.