Rolety dzień noc to hit. Dlaczego warto je wybrać i jak je zamontować?

Szukasz nowoczesnych i jednocześnie praktycznych rolet okiennych? Postaw na modne teraz rolety dzień noc! Przyglądamy się bliżej konstrukcji rolet wewnętrznych tego typu i podpowiadamy, w jaki sposób można je zamontować.

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety wewnętrzne jak rolety dzień noc służą do częściowego lub całkowitego zasłaniania wnętrz. To możliwe przez zastosowanie specjalnego rodzaju tkaniny, która składa się z ułożonych naprzemiennie pasków przepuszczających i blokujących światło.

Konstrukcja rolety dzień noc wykorzystuje podwójny materiał, który podczas otwierania i zamykania rolety pozwala na całkowite zasłonięcie okna lub wpuszczenie do niego światła. Roleta może być także podnoszona i opuszczana.

Rolety dzień noc – zalety:
– mają nowoczesny styl
– pozwalają na regulację stopnia nasłonecznia wnętrza
– są proste w obsłudze
– mogą być używane zamiast firanek

Rolety dzień noc – jak przebiega montaż?

Aby cieszyć się z zalet osłon okiennych, trzeba je powiesić. Jak zamontować rolety dzień noc?

Najczęściej montaż rolet dzień noc prowadzony jest bezinwazyjnie. Roleta może być zawieszona bezpośrednio na ramie okna za pomocą haczyków lub z użyciem taśmy klejącej dwustronnej.

Do montażu roleta będzie wymagała również umieszczenia w konstrukcji sznureczka oraz prowadnic albo żyłki bocznej w zależności od modelu.

Dokładne wskazówki, jak zamontować rolety, można znaleźć na stronach internetowych producentów oraz w ulotkach dołączonych do osłon.