Impotencja – jakie leki na nią pomogą?

Problem impotencji dotyka wielu mężczyzn w różnym wielu. Na szczęście, zaburzenia erekcji można dzisiaj leczyć za pomocą dedykowanych leków. Co warto wybrać, by poprawić jakość swojego życia seksualnego?

Co może powodować impotencję?

Pierwszym krokiem, by poprawić stan mężczyzny z zaburzeniami potencji, jest określenie ich przyczyn. Co warto wiedzieć o impotencji?

Najczęściej do pojawienia się zaburzeń potencji dochodzi u mężczyzn w podeszłym wieku, u których ma miejsce naturalny proces przekwitania – andropauza. Dochodzi wtedy do obniżania się ilości testosteronu w organizmie.

Impotencja może mieć jednak także wiele innych przyczyn, na przykład:
– Choroby sercowo-naczyniowe – nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca,
– Choroby układu moczowo-płciowego,
– Cukrzyca,
– Zaburzenia neurologiczne,
– Nałogi,
– Stosowanie określonych leków.

Jakie leki stosowane są w zaburzeniach erekcji?

Aby leczyć erekcję, należy udać się do lekarza, który będzie mógł wtedy wykonać diagnostykę i zalecić właściwe preparaty. Zatem wiele kobiet, które nie wiedzą, jak pomóc mężowi z impotencją, powinny zachęcić partnera do wizyty u specjalisty.

W leczeniu impotenci stosowane są:
– Leki przeznaczone do leczenia przyczyny dolegliwości, na przykład środki wspierające pracę serca i naczyń krwionośnych.
– Doraźne środki na potencję – są to leki zaliczane głównie do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, które obejmują sildenafil, tadalafil, wardenafil i awanafil.
– Iniekcje w ciała jamiste prącia – stosowane są leki jak papaweryn, fentolamina fenoksybenzamina.
– Suplementy na potencję – mają charakter wspomagający i poprawiają działanie męskiego układu moczowo-płciowego.