Co zwiedzać we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z największych polskich miast, jego historia liczy sobie ponad tysiąc lat. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się odwiedzić stolicę Dolnego Śląska i poznać jego atrakcje turystyczne. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy warto wybrać się do Wrocławia, musisz poznać jego największe atrakcje.

Stare Miasto

Wrocławski Rynek i Starówka są jednymi z najpiękniejszych w naszym kraju. Na centralnym miejscu Rynku znajdują się dwa budynki Ratusza. W nowym nadal urzędują władze miasta na czele z prezydentem. W starym budynku Ratusza natomiast można zwiedzać Muzeum Miejskie, pełne ciekawych pamiątek z długiej, bo przecież ponadtysiącletniej historii miasta.

Wiele restauracji i kawiarni pozwala się cieszyć magią tego miejsca, zwłaszcza w okresie letnim, gdy z ogródków można podziwiać urokliwe kamieniczki wrocławskiego Starego Miasta.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to z kolei jest jedno z najsłynniejszych malowideł w naszym kraju. Obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, jaką stoczył Tadeusz Kościuszko z Rosjanami do dziś budzi wielkie uznanie wszystkich osób jakie zdecydowały się na jego zobaczenie. Prawdą jest zresztą stwierdzenie, że wizyta w stolicy Dolnego Śląska jest nieważna jeśli ktoś nie odwiedził Panoramy Racławickiej. Warto zatem na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego obrazu.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia Panoramy Racławickiej może być fakt, że bilet wstępu upoważnia też do wejścia do wrocławskiego oddziału Muzeum Narodowego. Znaleźć tam można wiele dzieł polskiej sztuki od czasów średniowiecznych aż po współczesność.

Wrocławskie zoo

Najstarszy i największy ogród zoologiczny w naszym kraju znajduje się właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Jego wiek wcale jednak nie oznacza, że to miejsce przestarzałe, wręcz przeciwnie. Nowoczesne budynki Afrykanarium pozwalają na poznanie fauny i flory Czarnego Lądu, Odrarium z kolei umożliwia zaznajomienie się ze zwierzętami żyjącymi w dorzeczu drugiej co do wielkości polskiej rzeki.

Atrakcji jest zresztą we wrocławskim ogrodzie zoologicznym znacznie więcej, bez większego trudu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. I to niezależnie od wieku.

Bardzo ciekawą ofertę przygotował hotel best western Wrocław dla swoich gości.