Jak się oddłużyć z chwilówek i innych pożyczek?

Masz zaciągniętych dużo chwilówek oraz innych pożyczek, które nadmiernie obciążają Twój budżet? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z procedury oddłużania. Czym jest i jakie daje efekty?

Na czym polega oddłużanie?

Termin ten odnosi się do procesów mających na celu pozbycie się długów, szczególnie w sytuacji, gdy jest ich sporo.

Długi, których dotyczy oddłużanie, mogą mieć różne pochodzenie, na przykład mogą wynikać z zaciągniętych pożyczek, w tym chwilówek, nieopłaconego czynszu, rachunków, faktur.

Dzięki oddłużaniu możesz zatem pozbyć się długów i stresu, który jest z nimi związany.

Oddłużanie – na czym polega?

Jak można się oddłużyć? W tym celu stosuje się różne procedury, między innymi:

 1. Plan spłaty
  Oddłużenie może polegać na stworzeniu dokładnego planu spłaty, który pozwoli na łatwiejsze uregulowanie należności.
 2. Kredyt konsolidacyjny
  Dzięki niemu można spłacić dotychczasowe długi jednym kredytem i następnie rozpocząć jego spłatę jedną ratą zamiast wielu rat. Kredyt konsolidacyjny może mieć dłuższy okres spłaty, dlatego rata może być niższa niż dotychczas opłacane koszty.
 3. Analiza umowy pod kątem klauzul niedozwolonych
  Zdarza się, że podpisana umowa kredytu lub pożyczki zawiera niedozwolone zapisy. Mogą one spowodować anulowanie umowy. Wówczas pożyczkodawcy oddaje się tylko pożyczony kapitał bez kosztów.
 4. Upadłość konsumencka
  To procedura sądowa dla konsumentów z niewypłacalnością. Jej ogłoszenie pozwala na oddłużenie oraz na umorzenie części, a niekiedy nawet całości długów.
 5. Skorzystaj z pomocy prawnej
  Jeśli zastanawiasz się, jak się oddłużyć z chwilówek i innych pożyczek jeszcze łatwiej, pomyśl o udaniu się do kancelarii oddłużeniowej – specjalizującej się w pomocy klientom z długami. Jej pracownicy mogą ocenić wtedy Twoją sytuację i zaproponować najlepsze rozwiązania.

Źródło: oddluzyc.pl/oddluzanie-nieruchomosci/