Dermatolog jako specjalista od chorób skóry i jej przydatków (paznokci, włosów) pomaga w leczeniu różnych dolegliwości dotykających pacjentów w każdym wieku. Jak wygląda wizyta u tego lekarza? Ile kosztuje dermatolog?
Przebieg wizyty w gabinecie dermatologicznym
Wizyty u dermatologa nie należy się obawiać. Jest ona niezbędna wtedy, gdy pojawiają się objawy jak: niepokojące znamiona, uporczywy trądzik i łojotok, nadmierna suchość i łuszczenie skóry, infekcje skórne czy wypadanie włosów.
Specjalista dermatolog co robi? Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, czyli rozmowy o objawach, z którymi pacjent zgłasza się do lekarza. W następnej kolejności dermatolog wykonuje odpowiednie badania w gabinecie lub zleca je pacjentowi.
Diagnostyka dermatologiczna
Najczęściej prowadzonym badaniem dermatologicznym jest dermatoskopia. To badanie polegające na ocenie zmian z użyciem urządzenia powiększającego – dermatoskopu. Także w gabinecie lekarz może pobrać wymazy lub wycinki do dalszego badania.
Diagnostyka dermatologiczna może opierać się również na innych procedurach. Jakie badania może zlecić dermatolog? Są to głównie badania krwi, w tym morfologia, oznaczenia poziomów hormonów. Ponadto lekarz może zlecić testy alergiczne.
Cena konsultacji u dermatologa
Na wizytę u dermatologa można zapisać się w ramach ubezpieczenia NFZ lub prywatnie. Aby skorzystać z konsultacji na NFZ, konieczne jest uzyskanie skierowania. Nie jest ono konieczne przy wizycie prywatnej.
Konsultacja prywatna jest płatna. Ile kosztuje dermatolog? Średni koszt wizyty to od 100 do 150 złotych.
Więcej o tej specjalizacji na https://lavidalodz.pl/poradnie/poradnia-dermatologiczna/.