Jak połączyć komfort z modą przy zakupie butów zimowych

Jesień rozpoczęła się na dobre. Pojawiają się już coraz niższe temperatury, w szczególności wieczorami i wczesnym rankiem. Czas przygotować się na zimę. Oprócz wybrania odpowiedniego odzienia, trzeba postawić również na ciepłe, zimowe buty. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę również na wygląd obuwia, co niekoniecznie wiąże się z wygodą i wyborem odpowiednio ciepłych butów. Poniżej podpowiedź, w jaki sposób należy wybrać obuwie zimowe, łącząc komfort i modny styl. Nie trzeba rezygnować z jednego na rzecz drugiego.

Najcieplejsze buty zimowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o buty zimowe, należy zwrócić uwagę na cztery istotne aspekty obuwia.

1. Rodzaj podeszwy

Liczy się zwłaszcza jej grubość. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się buty trekkingowe, które posiadają widoczne żłobienia w podeszwie. Powodują one nie tylko lepszą przyczepność i większą stabilność, ale też lepiej izolują stopy od podłoża. Istotnym elementem podeszwy jest również materiał, z jakiego została ona wykonana. Przeważnie wykonuje się ją z antypoślizgowej gumy TR, imitującej skórę tuniskóry, elastycznej i lekkiej gumy typu PU bądź chlorokauczuku.

2. Ocieplenie

Najlepszym rozwiązaniem jest naturalna wełna, która bardzo dobrze grzeje i powoduje znikome pocenie się stóp. Jako dobre ocieplenie stosuje się również obuwniczy polar, kocyk, filc bądź misia. Z pewnością swojej roli nie spełni wypełnienie ze sztucznego futerka, które może powodować przepocenie stóp.

3. Materiał wierzchni

Na pierwszym miejscu stawia się naturalną skórę, która nie dość, że jest świetnie oddychająca, to radzi sobie idealnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście można postawić na skórę ekologiczną, która znakomicie daje radę przy mokrej pogodzie. Jednak buty zimowe ze skóry ekologicznej nie są przystosowane do codziennego użytku, w szczególności przy sporych zmianach temperatury.

4. Wysokość cholewki

Należy w szczególności zrezygnować z obuwia z niską cholewką. Nie zapewni ono odpowiedniego ciepła, a jednocześnie sprawi, że do środka będzie sypał się śnieg. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się więc botki, wyższe śniegowce czy też kozaki damskie.

Modne obuwie zimowe

Z roku na rok moda potrafi zmieniać się diametralnie. Jednak oprócz nowości i powracających sprzed lat trendów, na stopach kobiet królują również stałe pozycje.

1. Botki i kozaki

Z pewnością zarówno kozaki, jak i botki są najczęściej wybieranym obuwiem zimowy. Kuszą nie tylko elegancją, ale również wygodą. Klasyczne świetnie sprawdzą się przy oficjalnych spotkaniach, jak również na wyjście z przyjaciółmi. Często też pełnią rolę obuwia zastępczego do samochodu bądź komunikacji miejskiej. Jest to punkt obowiązkowy w garderobie każdej kobiety.

2. Trzewiki

Idealnie łączą się z płaszczem czy kurtką puchową. Zazwyczaj są to buty doskonale docieplone i świetnie sprawdzające się w trudnych warunkach atmosferycznych. Co ważne – przeważnie posiadają grubą podeszwę.

3. Buty trekkingowe

Doskonały wybór na długie spacery zimowe. Dzięki temu, że są stabilne, sprawdzą się niemal w każdym terenie. Oprócz tego są komfortowe i pomagają utrzymać ciepło stóp. Przy ich wyborze istotne jest, aby zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny. Niektóre modele są wodoodporne.

4. Śniegowce

Bezapelacyjnie najcieplejsze buty zimowe. Szczególnie podczas śnieżnych i mroźnych zim. Modele są zazwyczaj wodoodporne. Śniegowce umożliwiają stopom oddychanie i świetnie się do nich dopasowują. Doskonale chronią przed śniegiem, mrozem, a nawet wiatrem.