Mokasyny – uniwersalne i stylowe obuwie dla mężczyzn i kobiet

Choć wielu osobom mokasyny kojarzą się z ich pierwowzorem, stworzonym przez Indian, to dla innych powoli stają się ulubionym rodzajem obuwia, pasującym do każdej sytuacji i bardzo różnych stylizacji. Równie wielką popularnością cieszą się u kobiet, jak i mężczyzn, co czyni je rzeczywiście bardzo uniwersalnym rodzajem obuwia. Według portalu saler.pl mokasyny są jednym z najczęściej wyszukiwanym obuwiem w tej bazie z wyprzedażami.

Buty z miękkiej skóry

Zazwyczaj buty te wykonywane są z miękkiej skóry lub innego tworzywa przyjemnego w dotyku – może być to zamsz, skaj, derma – ważne, aby były komfortowe dla naszych stóp. Cechą charakterystyczną mokasynów jest to, że nie posiadają one cholewek, zazwyczaj też nie mają sznurówek (chyba że przeplecione przez boki jako ozdoba) i występują w wersji na płaskim, delikatnym obcasie, takim, który ma za zadanie utrzymać stopę we właściwej postawie.

Sugerując się tym opisem można by uznać, że mokasyny to wyjątkowo skromne obuwie – żadnych obcasów, żadnych ozdobnych cholewek czy wiązań… niekoniecznie musi tak być. Obecnie mokasyny, mimo że zachowują klasyczny krój swojego pierwowzoru, prezentują się równie atrakcyjnie jak inne rodzaje obuwia, a przy tym wszystkim zachowują jeden ze swoich najważniejszych atutów – są niesamowicie lekkie i wygodne.

Mokasyny na każdą nogę i okazję

Mokasyny to ten rodzaj butów, który wybierają osoby ceniące sobie swobodę i dobre dopasowanie obuwia, jednak cenią sobie styl i możliwość dobrania butów do wielu rodzajów ubioru, czego nie można do końca powiedzieć o butach sportowych, dla których mokasyny są idealną alternatywą. O korzyściach z zakupu tych butów i ich porównaniu do popularnych ‘adidasów’ można by mówić długo, bo o ile te pierwsze najlepiej sprawdzają się podczas uprawiania sportu i niezobowiązujących wyjść na miasto, to mokasyny będą idealne podczas:

– spacerów po mieście,
– wypraw do parku, lasu,
– wyjazdów weekendowych,
– zakupów,
– w pracy,
– w szkole, na uczelni,
– podczas jazdy na rowerze,
i w wielu innych sytuacjach.

Warto zatem mieć w swojej szafce choć parę mokasynów – nasze stopy będą wdzięczne.