Odkryj tajemnice Zimbabwe z LogosTour

Zimbabwe to państwo leżące w południowej Afryce ze stolicą w Harare. W niedalekiej odległości od tego miasta możemy znaleźć największą zagadkę Zimbabwe, czyli tak zwane Wielkie Zimbabwe, czyli kamienne ruiny. Ciekawostką jest to, że nadal nie jest wyjaśnione ich pochodzenie. Wielkie Zimbabwe to druga co do wielkości, kamienna budowla w Afryce. Pierwszą są oczywiście piramidy. Budowla została wzniesiona bez użycia jakiegokolwiek spoiwa, tworzą ją poukładane na sobie kamienie. Ściany sięgają wysokości 15 metrów. Wielkie Zimbabwe dopełnia się z Kompleksem w Dolinie, czyli z wieloma owalnymi budowlami, rozłożonymi na powierzchni około 500 kilometrów kwadratowych. Prawdopodobnie całość tworzyła miejsce kultu, ale do dzisiaj nikt nie wie jakiego.
Poznaj atrakcje Zimbabwe w biurem LogosTour.

Wiele perełek dla miłośników przyrody

Przede wszystkim w Zimbabwe jest wiele parków narodowych wartych odwiedzenia. W Matopos możemy podziwiać przepiękne, jakby rozrzucone skały, a także wybrać się na poszukiwania nosorożców oraz zobaczyć naskalne malowidła dawnych ludzi. W Parku Narodowym Hwange zobaczymy wiele gatunków zwierząt. Żyją tam między innymi słonie, bawoły, lwy, hieny, szakale, żyrafy czy antylopy, a także wiele więcej gatunków ssaków i ptaków. Podczas wizyty w parku możemy podpatrzeć zachowania zwierząt i poczuć się jak część tego ekosystemu.

Victoria Falls, czyli turystyczny rejon Zimbabwe

Victoria Falls to miejsce nazwane identycznie jak wielki wodospad, znajdujący się nieopodal. Jest to prawdziwy fenomen, zwłaszcza dla europejskich turystów. Wodospad rozpościera się na prawie 2 kilometry, czyli na całą szerokość rzeki Zambezi, a woda spada z wysokości ponad 100 metrów. Oglądając go, możemy czuć się jakbyśmy stali w deszczu. Siła wody jest tak ogromna, że wodospad wręcz huczy, a dookoła widzimy mgłę złożoną z kropelek wody. Atrakcja jest nieziemska, a będąc przy wodospadzie, można także przejść mostem do Zambii. Jest to o tyle ciekawe, że właśnie z tego miejsca można wykonać skok na bungee. Miejsce stało się głównym ośrodkiem turystycznym zarówno dla Zambii, jak i Zimbabwe, co tak właściwie, każdego, kto zobaczył wodospad, nie powinno dziwić. Warto dodać, że miasteczko Victoria Falls jest bardzo bezpieczne, prawdopodobnie przez to, że jest nastawione głównie na turystykę i znajduje się tam mnóstwo hoteli.

Podróże do Zimbabwe mogą zauroczyć piękną naturą i ciekawymi, zagadkowymi miejscami. Każdy, odwiedzający to miejsce, po powrocie do domu, na pewno będzie miał wiele do opowiadania i zdjęć do pokazania.