Pożyczki online – czy warto

Zbliża się czas w roku, gdy każdy z nas potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Boże Narodzenie to przecież ogrom wydatków na jedzenie oraz na prezenty dla bliskich. Z pomocą mogą przyjść firmy oferujące szybkie pożyczki online.

Szybkie pożyczki online

Gdy załatwia się pożyczkę na jakiś ważny cel, ważne jest by procedura była prosta. W końcu najczęściej chodzi o niedużą kwotę, która szybko ma uratować nasz budżet. Gromadzenie dokumentów dotyczących finansowej sytuacji rodziny to przecież żmudny proces. Zaświadczenia o zarobkach czy umowy z pracy, aby pożyczyć 500 lub 1000 złotych? To naprawdę bez sensu. Warto szukać zatem firm oferujących pożyczki bez zbędnych ceregieli.

Wymagane dokumenty

Firmy oferujące pożyczki online zwykle potrzebują jedynie naszego dowodu tożsamości. To w końcu nasz najważniejszy dokument, w związku z tym jest to dowód na to, że cała procedura jest maksymalnie uproszczona, łatwa do przejścia praktycznie dla każdego. Większość firm oferujących proste pożyczki daje je tylko obywatelom Polski, którzy muszą mieć również założone konto w banku. Warto zatem o tym pamiętać i jeżeli nie ma się konta, a jest ono wymagane, otworzyć je wcześniej.

Oprocentowanie

Nie da się ukryć, że oprocentowanie w firmach udzielających szybkich pożyczek najczęściej nie jest niskie. Jest jednak jedna bardzo dobra informacja dla klientów – w większości tego typu instytucji pierwsza pożyczka udzielana jest za darmo. Co to oznacza? Że nie zapłaci się prowizji, a oprocentowanie będzie zerowe.