Szafka łazienkowa z umywalką nablatową

Szafka łazienkowa z umywalką nablatową to rozwiązanie niezwykle designerskie i jednocześnie praktyczne. Jest to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie nowoczesną stylistykę. Po wielu latach szafki nablatowe ponownie powróciły do najgorętszych trendów. Gwarantują one wygodne użytkowanie pomieszczenia, a także pozwalają zdobyć dodatkową przestrzeń na przechowywania akcesoriów. Tradycyjnym modelem są umywalki podblatowe, jednak to te znajdujące się nad blatem wzbudzają aktualnie największe zainteresowanie.

Dlaczego umywalka nadblatowa?

Umywalka nadblatowa prezentuje się niezwykle oryginalnie. Dzięki niem można zaaranżować pomieszczenie w niebanalny sposób. Z łatwością można znaleźć modele w modernistycznym, industrialnym, czy też klasycznym stylu. Wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wielkim plusem tego rozwiązania jest to, że umywalki nadblatowe nie zabierają dodatkowego miejsca wewnątrz szafki. Oznacza to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać np. na przechowywanie chemii łazienkowej. Trzeba również dodać, że umywalki nablatowe łatwiej utrzymać w czystości, niż modele podblatowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że woda nie rozbryzguje się wokół. Jest ona zatrzymywana przez wystające krawędzie, więc łatwiej utrzymać jest miejsce w należytej czystości. Szafkę wokół umywalki nadblatowej można wykorzystać na przechowywanie kosmetyków, czy też innych akcesoriów. Nie zamokną, gdyż woda nie rozchlapuje się tak, jak w przypadku umywalek podblatowych.

Czy umywalka nadblatowa ma wady?

Nie ma rozwiązań idealnych, więc umywalka łazienkowa również ma wady. Ciężko jednak dopatrzyć się tutaj, jakichkolwiek nieprawidłowości podczas użytkowania armatury. Model ten eliminuje wszystkim dobrze znane problemy, czyli gromadzenie się brudy, czy też rozpryskiwanie wody. Minusem jest z pewnością cena. Umywalki nadblatowe kosztują więcej, niż standardowe. Koszt zakupu skutecznie zniechęca, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jest to rozwiązanie na długie lata. Wyposażając łazienkę należy wziąć pod uwagę, że będzie ona intensywnie użytkowana. Nie należy kierować się wyłącznie niską ceną, gdyż najważniejsze jest to, aby wybrany sprzęt estetycznie wykończony, solidny, a także wygodny w użytkowaniu. Stylowa łazienka nie musi być droga w urządzeniu – umywalki nadblatowe występują w wielu kategoriach cenowych, tak więc znalezienie idealnej nie będzie stanowić problemu. Dobrej jakości model to koszt około kilkuset złotych. Przed zakupem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów.