Zestaw dla początkujących

Tradycyjne golenie to zabieg, który wymaga odpowiedniego sprzętu. Jest on stosunkowo trudny, ale wspaniale relaksuje. Takie golenie to atrybut prawdziwego mężczyzny. W co trzeba się wyposażyć, żeby je wypróbować?

Brzytwa

Tradycyjnym narzędziem do golenia jest oczywiście brzytwa. Nie jest ona jednak polecana amatorom lub początkującym. Do jej bezpiecznego użycia potrzeba wprawy. Brzytwy i maszynki do golenia warto wybierać po konsultacji ze specjalistą, który doradzi przy wyborze modelu właściwego na początek. Nie należy sugerować się ceną, ponieważ tani sprzęt może okazać się słabej jakości. Korzystanie z niego będzie trudne, co w połączeniu z brakiem wprawy może spowodować sporo zacięć i uszkodzeń skóry.

Pędzle do golenia i akcesoria

Równie ważne są pędzle do golenia oraz dodatkowe akcesoria takie jak specjalne mydło, olejki aromatyczne, czy ałun. Warto wybierać gotowe zestawy do golenia. Bardzo często można spotkać takie, które są dedykowane specjalnie dla początkujących. Zawierają wtedy absolutnie wszystko, co jest niezbędne. Dopiero, gdy nabierze się wprawy, można myśleć o zmianie poszczególnych akcesoriów.

Kosmetyki

Nie można również zapominać o dobrych kosmetykach do golenia. Najlepiej wyposażyć się w peeling do twarzy (scrub), który pozwoli pozbyć się martwego naskórka. Warto też zainwestować w olejek do twarzy, który wniknie w otwarte pory skóry i odżywi je. Niezbędne są także kosmetyki po goleniu – woda, balsam lub krem. Ważne by miały one działanie antybakteryjne i łagodzące, bo ich głównym zadaniem jest zapobieganie podrażnieniom.

https://barbercompany.pl/pomyslyna-prezenty/dla-mezczyzn/zestawy-do-golenia/