Jak zadbać o balkon na wiosnę?

Wiosna to doskonały czas na to, aby w wolnej chwili zastanowić się nad odświeżeniem aranżacji balkonu. Przemalowanie ścian, nowy komplet wypoczynkowy i duża ilość kwiatów – dzięki temu można będzie w krótkim czasie stworzyć wyjątkowe miejsce do wypoczynku.

Jakie kwiaty nadają się na balkon?

W zasadzie, to można by rzec że każde. Oczywiście, to czy kwiaty się na balkonie przyjmą i jak będzie przebiegał ich wzrost zależy od kilku czynników. Po pierwsze, dobierając rośliny na balkon trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania. Jeżeli balkon znajduje się od strony północnej, to raczej nie ma co liczyć na to, że dobrze się będą na nim czuły kwiaty potrzebujące dużej ilości słońca.

Optymalne wykorzystanie miejsca

Wiele osób narzeka na to, że ich balkon jest za mały na to, by trzymać na nim kwiaty. Doświadczony dekorator wnętrz mógłby odpowiedzieć na to – że to nie brak miejsca jest problemem, tylko niewłaściwa aranżacja przestrzeni. Przy niewielkim rozmiarze balkonu z pomocą mogą przyjść chociażby wiszące doniczki na balkon, czy donice umieszczane po zewnętrznej stronie balustrady.

Pielęgnacja roślin balkonowych

Większość roślin nadających się do uprawy w doniczkach nie ma bardzo wygórowanych wymagań pielęgnacyjnych. Należy pamiętać jedynie o ich regularnym podlewaniu, a także stosowaniu właściwych nawozów do gleby w razie potrzeby. Za troskę rośliny odwdzięczą się szybkim wzrostem i bujnym ukwieceniem. Czytanie książki na takim balkonie to będzie prawdziwa przyjemność, podobnie jak kolacja zjedzona z bliską osobą.

Źródło: osłonki na doniczki plastikowe