Co warto wiedzieć o norweskich przepisach HMS?

Każdy, kto chce założyć własną działalność gospodarczą w Norwegii, powinien wiedzieć, czym jest norweskie BHP. Mowa tutaj przede wszystkim pracodawców, którzy zatrudniają minimum 10 osób, jednak wliczani są w to również podwykonawcy oraz kierownicy nadzorujący zatrudniane osoby.

Czym jest norweskie HMS?

Skrót HMS pochodzi o norweskich słów Helse, Miljø, a także Sikkerhet, które oznaczają kolejno zdrowie, środowisko i bezpieczeństwo. Są to inaczej przepisy BHP, które mają zagwarantować pracownikom bezpieczeństwo i godne warunki pracy. Zasady te są w Norwegii regulowane przez Kodeks Pracy, czyli Arbeidsmiljøloven. Jest to – dla przedsiębiorców norweskich – najważniejsze źródło, z których czerpią informacje na temat, między innymi, zatrudniania pracowników, kryteriów uznaniowych i tym podobne. Kurs BHP w Norwegii jest jednak obowiązkowy i każdy przedsiębiorca musi go zdać.

Jak przejść przez kurs BHP w Norwegii?

Kurs HMS jest stosunkowo popularny. Można go przejść na dwa sposoby – stacjonarnie, bądź online. Większość osób jednak wybiera szkolenia przez Internet, które oferowane są również w języku polskim. Nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ale kończą się uzyskaniem certyfikatu, który jest akceptowany przez norweską Inspekcję Pracy.

Zalety kursu HMS online

Kurs HMS Norwegia pozwala między innymi zaoszczędzić czas, a przy okazji jest prowadzony w języku polskim. Oprócz tego, jego uczestnicy mają nieograniczony czasowo dostęp do platformy, a także wszelkich niezbędnych informacji i formularzy.