Gdzie zamówić projekty elewacji?

Elewacja jest kluczowym elementem wpływającym na to jak będzie prezentował się dom. Ważne jest z tego powodu, aby została odpowiednio dopasowana do otoczenia, a także wykonana w stylistyce zgodnej z oczekiwaniami budującego dom.

W jakim celu zamówić projekt elewacji?

Powodem zdecydowania się na wizualizacja elewacji może być wiele. Do najważniejszych można zaliczyć:
– nadmiernie kosztowne rozwiązania w projekcie pierwotnym,
– niedokładnie wykonany projekt domu,
– posiadanie gotowego projektu adaptowanego.
Bardzo często budujący dom oglądają wizualizacje 3D, ale nie zastanawiają się nad tym, ile wyniesie wybudowanie pokazanych w nich elementów. Gdy ekipa budowlana prezentuje rzeczywiste koszty niezbędne bywa zdecydowanie się na bardziej optymalne cenowo materiały budowlane. Do wykorzystania takich elewacji niezbędny jest projekt elewacji.

Wykonanie dokładnego projektu elewacji

Nie zawsze projekt elewacji jest wykonany na tyle szczegółowo, że dokładnie wiadomo, jak powinna być zrealizowana taka elewacja. Wówczas firma projektowa wykorzystując program do projektowania elewacji jest w stanie przygotować taki projekt, który dokładnie wskazuje nie tylko stylistykę elewacji, ale również typy ociepleń czy materiałów do zastosowania na dachu. Powala to znacznie lepiej ocenić jak dokładnie będzie prezentowała się elewacja domu. Dodatkowo można wstępnie określić szacunkowe koszty, które związane będą z pozyskaniem konkretnych materiałów budowlanych, czy wykonaniem niezbędnych prac budowlanych. Pozwala to znacznie lepiej szacować budżet niezbędny do wybudowania domu.