Nowoczesne kabiny prysznicowe

Pierwsze prysznice stosowano już czasach starożytnych. Grecy, którzy doprowadzili akweduktami wodę do budynków, stworzyli pierwsze natryski w łaźniach. Ogromną popularność prysznice zdobyły w drugiej połowie XIX w., kiedy to Vincenz Priessnitz ustawił w pomieszczeniu na wysokości zbiornik z rurą. Dziś trudno wyobrazić sobie łazienkę bez prysznica – poranna kąpiel orzeźwia, pobudza krążenie, nastraja pozytywnie.

Alternatywa dla wanny

Do niewątpliwych zalet prysznica należy mniejsza przestrzeń, którą zajmuje. Z tego powodu kabiny prysznicowe są chętniej wybierane przez właścicieli małych łazienek – zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać w inny sposób, np. ustawiając suszarkę czy inne akcesoria łazienkowe. Kolejną ważną cechą jest oszczędność wody – podczas kąpieli zużywana jest mniejsza ilość wody, co przekłada się m.in. na wysokość opłat.

Nowoczesne kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem i drzwiami przesuwanymi w relingach to już przeszłość. Najnowsze kabiny prysznicowe mają brodziki niskie. Niewielki próg (od 1,5 cm do 6 cm) doceniany jest przez dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne, które mogą w komfortowy i całkowicie niezależny sposób przeprowadzać zabiegi higieniczne. Trudno nie docenić efektu wizualnego, który daje przeszklona kabina z niskim brodzikiem – moda na ekskluzywną łazienkę zatacza coraz szersze kręgi. Łazienka, miejsce, gdzie jednak spędza się trochę czasu powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też ładna. Kabina z niskim brodzikiem ułatwia osiągnięcie tego efektu. Dużą zaletą niskich brodzików jest łatwość utrzymania w czystości. Gładka powierzchnia oraz mała ilość załamań sprawia, że brodzik szybko wyczyścić i osuszyć. Ciekawą ofertę brodzików znajdziesz na stronie
https://tanialazienka.com/brodziki-niskie.html

Brodziki niskie

Producenci wyposażenia łazienkowego wyszli naprzeciw potrzebom konsumentów oraz projektantów wnętrz. W ich ofertach można znaleźć nie tylko najbardziej znane białe, akrylowe brodziki. Są one dostępne w wielu modelach, rozmiarach, kolorach, kształtach, są wykonane z różnych materiałów. Pojawiły się także brodziki, które można wpuścić w ziemię. Ta różnorodność brodzików sprawia, że możliwości aranżacyjne są dużo większe – łazienki z niskimi brodzikami można zrobić w różnym stylu, np. brodzik w kolorze czarnym będzie się świetnie komponował z wyłożonymi na podłodze czarnymi kaflami, a brodzik w kolorze jasnoszarym świetnie sprawdzi się we wnętrzu w stylu skandynawskim. Ponadto do takich misek łatwiej dobrać ścianki lub kabiny.