Jak szukać mieszkań w okazyjnych cenach? 10 porad dla kupujących i inwestorów

W dobie wysokich cen działek, domów i mieszkań coraz więcej osób wypatruje okazji na rynku nieruchomości. Gdzie ich szukać? Na co zwrócić uwagę, by zakup był udany?

Okazje na rynku nieruchomości – dlaczego warto ich szukać?

Ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym są obecnie dość podobne. W wielu lokalizacjach znajdują się one na analogicznym poziomie, na przykład mieszkania w Warszawie dzisiaj są wydatkiem nawet około 10-13 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Ofertę mieszkań można odwiedzić na stronie z ceny mieszkań warszawa praga południe.

O okazji na rynku nieruchomości można mówić więc wtedy, gdy jej cena odbiega od średniej ceny nieruchomości w okolicy i pozwala dzięki temu na spore oszczędności.

Okazyjne oferty na rynku nieruchomości przyciągają zarówno osoby poszukujące ofert dla siebie, jak i inwestorów, którzy chcą zakupić je w celu lokaty posiadanego kapitału. Gdy zatem liczy się jak najniższa cena, warto szukać okazji, by nie przepłacić lub zarobić jak najwięcej.

Jak szukać okazji na rynku nieruchomości?

Istnieje wiele sposobów, by zaoszczędzić na zakupie domu, mieszkania czy działki. Jak szukać okazji na rynku nieruchomości? Oto 10 porad dla osób, które poszukują jak najniższych cen!

  1. Przeglądaj różne portale ogłoszeniowe – sprawdzaj ceny nieruchomości nie tylko na portalach ogólnopolskich, ale również na tych lokalnych.
  2. Korzystaj z mediów społecznościowych – na Facebooku również można znaleźć ogłoszenia nieruchomości w dobrych cenach.
  3. Wykorzystaj sieć znajomości – zapytaj znajomych, czy nie znają nikogo, kto chciałby sprzedać nieruchomość.
  4. Wybierz się na licytację komorniczą – dzięki licytacjom można kupić nieruchomości w dobrych lokalizacjach i niskich cenach, lecz należy uważać na ich wady prawne, na przykład zameldowanie lokatora w nieruchomości.
  5. Skorzystaj z pomocy sourcera nieruchomości – sourcing polega na wyszukiwaniu i rekomendowaniu nieruchomości do zakupu za odpowiednią prowizją.
  6. Udaj się do biura nieruchomości – dobrym sposobem, jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości, jest także korzystanie z usług biur nieruchomości, które mogą informować o najlepszych okazjach na rynku.
  7. Wystaw własne ogłoszenie o kupnie nieruchomości – dzięki temu masz szansę na bezpośredni kontakt z osobą zainteresowaną sprzedażą.
  8. Korzystaj ze specjalnych narzędzi online – pozwalają one na automatyczne wyszukiwanie atrakcyjnych ofert inwestycyjnych w internecie i natychmiast o nich informują.
  9. Wybierz nieruchomość do remontu – dzięki temu możesz kupić ją taniej, ale zawsze kontroli jej stan przed zakupem, by nie okazało się, że będzie bardzo droga w remoncie.
  10. Negocjuj cenę – wybierz sprzedającego skłonnego do negocjacji. Dzięki negocjacjom można średnio zaoszczędzić kilka procent na cenie nieruchomości, co może przełożyć się na atrakcyjną sumę.