Jednofunkcyjne, czy dwufunkcyjne – bo rodzaj ma znacznie

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca. Zresztą wprowadzane sukcesywnie przepisy nakazują wymianę tzw. „kopciuchów”.
Takie kotły c.o. emitują niestety bardzo dużo zanieczyszczeń. Ich obsługa również do przyjemnych nie należy. Niestety utrzymanie czystości też nie jest łatwe. Dlatego doskonałą alternatywą są kotły gazowe.

Kotły c.o. na węgiel mogą być zamontowane w dostosowanym do tego pomieszczeniu. Trzeba posiadać kotłownie, albo piwnicę. Niestety ilość brudu jaka wytwarzana jest podczas spalania węgla, jest naprawdę duża. Oczywiście możemy zdecydować się na kocioł 5 klasy, ale jest on drogi, podobnie jak ekogroszek. Dlatego lepszym wyborem wydaje się być ogrzewanie gazowe, jednak podczas wyboru koniecznie należy zwrócić uwagę na funkcje kotła.

Kocioł jednofunkcyjny, czy dwufunkcyjny- jaki wybrać?

Kocioł jednofunkcyjny dostosowany jest do ogrzewania całego domu. Jest on stosunkowo tani, jednak aby mieć ciepłą wodę konieczny jest bojler lub podgrzewacz do wody. Niestety takie urządzenia pobierają często wiele prądu, a to przekłada się na wysokość rachunków. Dlatego ciekawą alternatywą są kotły dwufunkcyjne. Poza ogrzaniem domu mamy od razu ciepłą wodę.

Kotły kondensacyjne- dlaczego są najlepszym wyborem?

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na zakup piec gazowego, to najlepiej zdecydować się na piec kondensacyjny. Jest on droższy, jednak już po krótszym czasie inwestycja może nam się zwrócić. Taki piec podczas poboru paliwa wytwarza znacznie więcej ciepła niż klasyczny kocioł. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie na pewno ulegną zmniejszeniu.

http://beretta.pl