Klocki drewniane – 3 powody, dla których warto kupić je dziecku

Dzieci szybko się rozwijają, poprawiają zdolności motoryczne i poznawcze. Wraz ze zmianą zainteresowań, zmieniają się również zabawki, jednak niektóre z nich pozostają z dzieckiem jeszcze przez wiele lat. Do tych zabawek należą klocki drewniane.

  1. Klocki dla dziecka – bezpieczne, bo drewniane
  2. Drewniane klocki edukacyjne
  3. Klocki drewniane – pozwól dziecku testować granice
  4. Zabawki bez wad

Dobry zestaw drewnianych klocków posłuży dziecku bardzo długo. Pozwala na kreatywną zabawę i rozwijanie wyobraźni, dlatego zabawa klockami drewnianymi nie nudzi się po kilku dniach.

Klocki dla dziecka – bezpieczne, bo drewniane

Zabawki dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Nie powinny zawierać żadnych ostrych krawędzi, mogących być powodem bolesnego skaleczenia, ani małych elementów, którymi dziecko mogłoby się zadławić. Ważny jest również materiał wykonania, a w tym przypadku drewniane klocki dla dzieci z https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Drewniane-9223.html mają ogromną przewagę nad innymi zabawkami. Drewno jest materiałem bezpiecznym, szczególnie to używane do produkcji klocków. Wszystkie elementy są odpowiednio oszlifowane i zabezpieczone środkami, które mają zapobiegać naturalnym procesom niszczenia drewna.

Drewniane klocki edukacyjne

Walory edukacyjne klocków drewnianych nie budzą żadnych wątpliwości. Dzięki nim dziecko rozwija swoją wyobraźnie, poznaje pojęcie kształtu i koloru, a także trenuje motorykę małą. Młodsze dzieci w ten sposób przyswajają sobie pierwsze, podstawowe pojęcia i nazwy, a starsze uczą się literek, cyferek, nazw przedmiotów i kojarzenia ze sobą wielu elementów jednocześnie. Drewniane klocki edukacyjne to doskonała inwestycja w rozwój dziecka.

Klocki drewniane – pozwól dziecku testować granice

Poprzez zabawę dzieci poznają świat, badają zależności logiczne i pierwsze prawa fizyki. Klocki drewniane pozwalają im bez przeszkód testować granice, a więc sprawdzać, w którym momencie przewróci się wieża ułożona z klocków lub ile elementów można jednocześnie ustawić obok siebie, aby konstrukcja zmieściła się na wyznaczonym przez dziecko obszarze. Budowanie różnego rodzaju konstrukcji z klocków drewnianych to po prostu doskonała zabawa i frajda, której dzieci szukają na każdym kroku.

Zabawki bez wad

W drewnianych klockach trudno jest doszukiwać się wad. Można powiedzieć, że istnieją tylko dwie – klocki drewniane są cięższe niż te plastikowe, a jeśli rodzic postawi na niewielki zestaw, składający się z zaledwie kilkunastu elementów, dziecko szybko może się nim znudzić.