Kupno nowego samochodu – czy się opłaca?

Jeśli zastanawiamy się, jaki samochód kupić: nowy, czy używany, powinniśmy skorzystać z rad, jakich udziela nam w tym celu serwis sprawdzoneauto.com.pl. Dzięki temu dowiemy się, jakiego samochodu potrzebujemy tak naprawdę i jaką kwotę pragniemy na niego przeznaczyć.

Czy kupić zupełnie nowy samochód?

To pytanie zadaje sobie wiele osób rozważających w najbliższym czasie zakup samochodu. Nic dziwnego, bowiem każdy bierze pod uwagę zakup nowego auta, jak i używanego. Jednak sam zakup nowego samochodu to jeszcze nic. Dopiero później czeka nas szereg innych wydatków, począwszy od ubezpieczenia, bo kontrole u mechanika. Ubezpieczenie to podstawa – jak mówi serwis sprawdzoneauto.com.pl. Bez niego w razie jakiegokolwiek wypadku nie ma co liczyć na odszkodowanie, nawet w wypadku tych najpoważniejszych uszkodzeń.

Im lepszy samochód, tym więcej płacimy

To zasada stara jak świat. Inwestując w świetny, ale drogi samochód musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Jeśli przy zakupie uwzględnimy wszystkie wydatki, mniej zdziwimy się w przyszłości, kiedy to jakiś właściciel samochodu daje nam duży upust, a w samochodzie nie ma klimatyzacji. Tak właśnie kończą się często negocjacje z dealerami samochodowymi. W zamian za upust tracimy na wyposażeniu samochodu, myśląc, że dobrze wynegocjowaliśmy auto.

Nowy samochód – szybka strata na wartości

Kupując zupełnie nowy samochód należy liczyć się z tym, że bardzo szybko straci on na wartości. Już wyjeżdżając z samego salonu cena spada nawet o 20%, a to w wypadku samochodów bardzo dużo.

Autor: sprawdzoneauto.com.pl