Mini plac zabaw dla dziecka – jak go wyposażyć?

Przydomowy ogród, prywatny klub dla dzieci lub małe przedszkole powinny być wyposażone w bezpieczny kącik zabaw dla maluchów, zapewniający najmłodszym aktywność na świeżym powietrzu. Jak wyposażyć plac zabaw dla dzieci do 8 lat? Wyjaśniamy!

  1. Najlepsze zabawki na plac zabaw dla dzieci do 8 lat
  2. Bezpieczne zabawki na mini plac zabaw – czyli jakie?

Najlepsze zabawki na plac zabaw dla dzieci do 8 lat

Jak wyposażyć mini plac zabaw, który zajmie dzieci na długie godziny? Zadbaj o dostępność różnorodnych sprzętów – kupisz je na stronie: https://playtime.pl/place-zabaw/266/mini-1-8-lat. Masz mało miejsca? To nic! Wystarczy, że wybierzesz zabawki, które łączą kilka funkcji – nawet mała zjeżdżalnia może być wyposażona w kilka paneli manipulacyjnych, wieżę z daszkiem i mini sklepik. Takie urządzenia zajmą kilka dzieci na raz: podczas, gdy jedna pociecha będzie zjeżdżała na ślizgawce, druga może bawić się pod spodem w sklep lub przestawiać ruchome elementy edukacyjne na jednej ze ścian.

Inne polecane zabawki wielofunkcyjne to zestawy urządzeń połączonych pomostami i tunelami. Takie częściowo zadaszone sprzęty zapewniają nie tylko aktywność fizyczną: staną się też idealną ,,fortecą” dla pociech z dużą wyobraźnią. Dzięki zestawowi interaktywnemu, Twoje dziecko pobiegnie na dwór i zamieni się we władcę zamku, zamiast ciągle budować bazy z domowych sprzętów.

Bezpieczne zabawki na mini plac zabaw – czyli jakie?

Plac zabaw dla dzieci do 8 lat powinien być nie tylko wielofunkcyjny i atrakcyjny dla najmłodszych, ale przede wszystkim: bezpieczny i wytrzymały. Wybierając zabawki, zwróć uwagę na cechy konstrukcji: postaw na materiały odporne na działanie warunków atmosferycznych, takie, jak stal nierdzewna, polietylen czy płyty HPL. Zestawom wykonanym z odpornych materiałów nie straszny deszcz czy mróz – po srogiej zimie, wystarczy przeczyścić zabawkę: nie trzeba jej konserwować, tak jak w przypadku sprzętów drewnianych. Koniecznie zwróć uwagę także na wzory antypoślizgowe na nawierzchniach: dzięki nim, zminimalizujesz ryzyko poślizgnięcia się dziecka podczas codziennych zabaw. To nie wszystko! Twoją uwagę powinny przykuć także otwory wydrążone w konstrukcji – jak przejścia czy okienka. Powinny być na tyle duże, by wykluczyć możliwość zaklinowania główki dziecka wewnątrz: na szczęście, producenci spełniający normy bezpieczeństwa mają na uwadze takie ewentualności i projektują sprzęty o odpowiednich parametrach. Przede wszystkim jednak, dostosuj urządzenie do wieku dziecka: o ile sprzęty na mini plac zabaw z kategorii wiekowej 1-8 sprawdzą się tylko u najmłodszych, zestawy ,,maxi” dostosowane są także dla starszych pociech.